شما اینجا هستید

اسلایدر » کلهری: بازار مبل ایران اولین بازار دوستدار محیط زیست خواهد بود

به گزارش سرای امید، محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ تهران با اشاره به انجام اقدامات مربوط به جمع آوری مخازن پسماند اضافی در این منطقه گفت: در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان شاهد استفاده از این مخازن سه گانه هستیم که اخیرا در تهران نیز برای نصب آنها برنامه ریزی شده  و منطقه ۱۷ نیز اقداماتی انجام داده است.

این مخازن سه گانه به رنگ سبز برای شیشه ، آبی برای کاغذ و مقوا و زرد برای ظروف پت، پلاستیک و فلزات تعبیه شده است که هر سه در کنار هم زیبایی بصری دارند، دارای کلید هستند و مخازنی درون آنها تعبیه شده است. ۹ سری سه تایی از این مخازن در اختیار شهرداری منطقه ۱۷ قرار گرفت که سه سری آن در بازار مبل یافت آباد و  یک سری در امامزاده حسن نصب شده است، یک سری در منطقه خواهد بود و دو سری درناحیه ۲ و دو سری در ناحیه ۳ قرار گرفته است.

کلهری با بیان اینکه نیروهای مربوطه در حال آموزش استفاده از این مخازن به شهروندان منطقه و کسبه بازار مبل هستند تاکید کرد: مخازن نصب شده و با بنرهایی به اطلاع اهالی محل هم رسیده است و در طرح آموزشی قصد داریم اهالی محل و کسبه ها را از نحوه استفاده از آن مطلع کنیم مثل اینکه زباله های تر در ساعت ۱۰ شب و زباله های خشک در ساعت ۴ بعد از ظهر جمع آوری شوند.

شهردار منطقه ۱۷ تهران افزود: با توجه به اینکه بازار مبل ایران یک بازار بین المللی و شناخته شده در ایران است اجرای طرح کاپ را از این مرکز بزرگ آغاز کردیم و می خواهیم این مرکز را به عنوان اولین بازار دوستدار محیط زیست در ایران معرفی کنیم.

کلهری در مورد برخی از فواید استفاده از مخازن سه گانه تفکیک گفت: در این طرح ها دست زباله گردها از مخازن کوتاه می شود، دیگر شاهد قراردادن زباله ها در کنار معابر و خیابان ها نیستیم. با نصب این مخازن سه قلو در واترجت، رنگ آمیزی ، خرید مخزن ۱۲۰۰لیتری و نیروی کار صرفه جویی می شود و امیدواریم با فرهنگ سازی لازم در این زمینه شاهد محله ای پاک و عاری از آلودگی های پسماند باشیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب