شما اینجا هستید

خبر خوب اجتماعی » کاهش خطر ابتلا به سرطان با رژیم غذایی گیاهی

به گزارش سرای امید،تعداد زیادی از مردم بیش‌تر تمایل به انتخاب رژیم‌غذایی بدون گوشت دارند. گوشت فواید و مضرات بسیار زیادی دارد. فواید آن موجب می‌شود تا مردم از انتخاب خود صرف نظر کنند و انتخاب خود را نیز تغییر دهند، اما مضرات زیادی نیاز به همراه دارد.

مجموعه وسیعی از تحقیقات نشان داده است که رژیم‌غذایی گیاهی برای سلامتی بسیار مفید است. همچنین خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن از جمله دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی را نیز کاهش می‌دهد. رژیم‌غذایی گیاهی امکان خطر ابتلا به سرطان را بسیار کم می‌کند. دانشمندان بر اساس تحقیقات خود دریافتند خوردن گوشت کم‌تر موجب سلامتی بیش‌تر و کاهش ابتلا به سرطان می‌شود.

محققان به مدت ۱۱ سال سلامت شرکت‌کنندگان را با در نظر گرفتن سوابق پزشکی آن‌ها بررسی کردند و تغییرات به‌وجود آمده را با توجه به نوع رژیم‌غذایی دریافتند. سایر عوامل مانند سن، جنسیت و سیگار گسیدن که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد در این مطالعه در نظر گرفته شده است.

خطر ابتلا به هر نوع سرطان در افرادی که کم گوشت می‌خورند، ۲ درصد و در افراد گیاهخوار ۱۴ درصد کم‌تر است. دانشمندان دریافتند افرادی که کم گوشت می‌خورند در مقایسه با گوشت‌خواران ۹ درصد کم‌تر در معرض خطر سرطان روده بزرگ قرار می‌گیرند. تحقیقات قبلی همچنین نشان می‌دهد مصرف زیاد گوشت با سرطان روده بزرگ ارتباط دارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب