شما اینجا هستید

شهر خوب » برخی از مناطق ۲۲ گانه به صورت ویژه و جهادی در حوزه اجتماعی کار میکنند
گروه : شهر خوب

به گزارش سرای امید، این نشست که در راستای هم افزایی و یکصدایی مناطق ۲۲ گانه کلانشهر در حوزه اجتماعی برگزار میشود با خیرمقدم مهندس صالحی شهردار منطقه۲ آغاز شد و در ادامه دکتر احمد احمدی صدر رئیس سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران به بیان نقطه نظرات خود پرداخت.

دکتر احمدی صدر گفت: برخی از مناطق به صورت جهادی و ویژه در حوزه مسائل اجتماعی وقت می گذارند. منطقه ۲ و ۵ به خاطر نوع آسیب ها و پاتوق هایی که دارند شرایط خاصی پیدا کرده اند و اگر فعالیت های ویژه آن ها نبود الان شرایط دره فرحزاد را مثل قبل می دیدیم. برگ برنده دو منطقه ۵ و ۲ این است که حوزه اجتماعی را نه تنها فدای حوزه عمرانی نکردند بلکه در اولویت نیز قرار دادند.

وی افزود: اگر صدها پل و خیابان بسازیم اما در کنار آن پل ها و چهارراه ها، کودکان کار، معتادان متجاهر و….. داشته باشیم کسی از ما راضی نخواهد بود. مردم شاید در ابتدا از کارهای عمرانی خوشحال می شوند اما در نهایت، چیزی که می بینند کودکان کار و معتادان متجاهر سر چهار راه ها است و در اینصورت تمام زحماتی که برای کالبد شهر می کشیم زیر سوال می رود. باید مناطقی را داشته باشیم که بتوانیم افتخار کنیم درحوزه اجتماعی قدمی برداشته اند تا قدری از درد مردم را در حوزه اجتماعی التیام بخشیم .

دکتر احمدی صدر تاکید کرد:ما مسئولان اجتماعی تهران، که قرار است الگو و ام القری باشد هستیم و باید بدانیم چه بار سنگینی بر روی دوش داریم. آیا تا کنون در شان این جایگاه و تصدی که داریم خلاقیت به خرج داده ایم؟ ایده داشته ایم؟ کار کرده ایم؟ ما به همین اندازه نسبت به ادعایی که داریم و نسبت به مردم شهر تهران مسئولیم.

دبیر قرارگاه اجتماعی شهر تهران ادامه داد: در تاب آوری اجتماعی باید ببنیم کدام نقطه است که مردم ناراضی هستند و دشمن نیز با آن موج سواری می کند. ما و سایر نهادها که دارای امکانی هستند کدام زیر ساخت ورزشی تفریحی هنری را رایگان در اختیار قشر کم برخوردار جامعه قرار دادیم که حالا توقع داشته باشیم بچه های ما به سمت اسیب هایی چون مواد مخدر و معضلات اینچنینی نروند؟

وی گفت: ما گاها فکر میکنیم که اگر نمایش راه بیندازیم و مثلا منزل مسکونی خودمان را به برخی مناطق پر آسیب شهر بصورت موقت و ظاهری انتقال دهیم تا نشان دهیم که دنبال حل مشکلات منطقه هستیم میتوانیم درک درستی از اسیب داشته باشیم این ممکن است خوب باشد و کمکی کند اما هرگز کافی نبوده و نیست بلکه دل مدیر باید درگرو مشکلات مردم و اسیب دیدگان باشد تا درک واقعی از اسیب و اسیب دیده داشته باشد . چند سال است که می گویند محله هرندی، شوش و……. اما شوش هنوز همان شوش است و هرندی هنوز همان هرندی چون مدیران ما به کفایت دغدغه مسائل اجتماعی را در سطح کلانشهر نداشتند و الان هم یک هم افزایی و هم صدایی لازم بین مدیران اجتماعی وجود ندارد. الان طوری شده که مدیر اجتماعی یک منطقه باید به تنهایی خودش برود گلیم خودش را از آب بیرون بکشد.خدمات شهری، فرهنگی، عمرانی و ….. همه باید به کمک خدمات اجتماعی بیایند و حال تهران وقتی خوب می شود که در حوزه اجتماعی بدرخشیم.

رئیس سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: افتتاح مراکز کارآفرینی ما به زودی انجام می شود و در یکی از شنبه های امید و افتخار شهرداری تهران در معیت دکتر زاکانی خواهیم بود.ما امسال تعهدمان راه اندازی دو مرکز کارآفرینی در شهر تهران بوده اما به راستی تهران جوابگوی دو مرکز کارآفرینی نیست و ما به یاری خداوند متعال و تلاش شبانه‌روزی و جهادی همکاران، تا پایان سال بیش از ۱۰ مرکز کارآفرینی را افتتاح خواهیم کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب