شما اینجا هستید

اسلایدر » افزایش ۴۰۰ هزار تنی تولید برنج در کشور

به گزارش سرای امید، شایگان ادیبی گفت: متوسط تولید برنج در کشور حدود دو میلیون تن برنج سفید بود که پیش بینی می‌شود امسال این میزان در کشت اول، دوم و پرورش رتون به دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن برسد.

او کاهش قیمت کود‌های شیمیایی بویژه کود‌های فسفاته و پتاسه، کشت ارقام پرمحصول و افزایش کشت و برداشت مکانیزه این محصول را از دلایل افزایش تولید برنج در کشور اعلام کرد و گفت: تولید برنج امسال در شالیزار‌های کشور در مقایسه با سال‌های گذشته ۲۰ درصد افزایش دارد.

مجری طرح برنج کشور ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی با اجرای طرح‌هایی مانند کشت قراردادی و افزایش مکانیزاسیون به دنبال افزایش تولید برنج در داخل و تامین نیاز برنج کشور با برنج‌های ایرانی است تا ذائقه مردم تغییر نکند.

شایگان ادیبی مازندران را استانی تاثیرگذار برای رسیدن به این هدف دانست و افزود: پیش بینی می‌شود بیش از نیمی از برنج داخلی امسال در این استان تولید شود.

بر اساس گزارش سازمان جهاد کشاورزی مازندران بیش از یک میلیون و ۲۳۵ هزار تن شلتوک امسال از شالیزار‌های استان برداشت می‌شود که در مقایسه با پارسال ۱۰ درصد بیشتر است.

۲۱۵ هزار هکتار از مزارع مازندران امسال به کشت برنج اختصاص پیدا کرد که ۱۴۷ هزار و ۶۵۸ هکتار آن ارقام محلی و ۶۷ هزار و ۳۴۲ هکتار به ارقام پرمحصول است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب