شما اینجا هستید

اسلایدر » مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو: بیماران نگران تهیه دارو نباشند

به گزارش سرای امید، غلامحسین مهرعلیان، اظهار کرد: تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشور باعث ایجاد محدودیت‌های جدی در حوزه انتقال منابع مالی و حمل و نقل دارو شده که ممکن است در برش‌هایی از زمان، دلیل بروز برخی کمبودها باشد، اما قطعاً این کمبودها گذر است و سازمان غذا و دارو با رصد بازار دارویی، تلاش می‌کند کمبودهای دارویی مانند سال گذشته در کمترین میزان بوده و مشکلی برای جامعه پزشکی و درمانی ایجاد نشود.

وی افزود: از پزشکان می‌خواهیم که نسبت به تجویز داروهای در دسترس، اهتمام ویژه داشته باشند و از تجویز داروهای برندی که مشابه آن در داخل کشور تولید می‌شود و واردات نمونه خارجی آن ممنوع است، خودداری کنند تا ضمن جلوگیری از ایجاد برخی مشکلات، فشار روانی بیماران به وزارت بهداشت برای تأمین این داروها کاهش یابد.

مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو از مردم خواست به داروهایی که توسط تولیدکنندگان داخلی تولید می‌شود، اعتماد کرده و مطمئن باشند که کیفیت و اثر بخشی داروهای تولید داخل با دقت بالا رصد شده و به‌هیچ وجه دارویی که فاقد این ویژگی‌ها باشد، در کشور توزیع نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این قول را به مردم می‌دهیم که در شرایط سخت تحریم، تمام تلاش خود را برای تأمین داروی موردنیاز مردم به‌کار گیریم تا کمترین نگرانی در مورد تأمین داروی بیماران وجود نداشته باشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب