شما اینجا هستید

اسلایدر » مختارپور: با پول فروش مدالم یک زندانی نیز آزاد شود برای من ارزشمند است

به گزارش سرای امید، مهدی مختارپور در خصوص حرکت ارزشمند خود و اهدا مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا به ستاد ملی دیه جهت آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد اظهار داشت: ارزشمند‌ترین دارایی یک ورزشکار مدالش است که تصمیم گرفتم آن را به ستاد ملی دیه اهدا کنم. امیدوارم با این حرکت کسانی که از لحاظ مالی در شرایط خوبی قرار دارند مقداری کوتاه بیایند و در جهت آزادی زندانیان غیرعمد حرکت کنند. اگر هر آدمی مسئولیت‌های اجتماعی خود را فراموش نکند دنیا اصلا جای بدی نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام او بدون برنامه‌ریزی قبلی صورت گرفته بود، گفت: اصلا با هیچ کسب برای این تصمیم صحبت نکرده بود و حتی پدر، مادر و دایی‌ام که مربی من است نیز در جریان این کار قرار نداشتند. برای اهدای مدالم جوگیر نیز نشدم و با حضور در یک برنامه‌تلویزیونی و اطلاع از تعداد بالای زندانیان جرائم غیرعمد به این تصمیم رسیدم. در حال حاضر به دلیل مصدومیت ACL تیمی در لیگ برتر ندارم  و با وجودی که درآمدی ندارم تصمیم گرفتم از تنها دارایی‌ام که مدالم بود بگذرم.

دارنده مدال برنز مسابقات ووشو جوانان آسیا در خصوص شرایط و مبلغ پیشنهادی برای فروش مدال خود تاکید کرد: قرار است در پایان ماه مبارک رمضان و از طریق یک مزایده این مدال به بالاترین مبلغ به فروش برسد و پول آن به ستاد دیه برسد. امیدوارم با فروش مدال رقم خوبی را بتوانیم جمع آوری کنیم و تعداد بیشتری زندانی را آزاد کنیم. اینکه با پول فروش این مدال یک نفر نیز بتواند به جمع خانواده خود بازگردد برای من کلی ارزش دارد.

مختارپور با اشاره به نقش ورزشکاران در خارج از میادین ورزشی افزود: اعتقاد دارم قهرمانی تنها به کسب مدال، اجرای فرم در میدان مسابقه و پیروزی در رقابت‌های ورزشی نیست. قهرمان کسی است که در اجتماع نیز بتواند به همنوع خود کمک و یک نفر را از خاک بلند کند. البته بهتر است اگر کاری نیز انجام می‌شود بدون شلوغ کاری و سر و  صدا باشد. من نیز با اهدای مدالم به دنبال نمایش نبودم و حتی در شبکه‌های اجتماعی هیچ اشاره‌ای به این موضوع نکردم. خبر رسانی در این خصوص نیز از طریق برنامه تلویزیونی انجام شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب