شما اینجا هستید

اسلایدر » توزیع یک میلیون بسته‌های لبنی به نیازمندان به ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان

به گزارش پایگاه خبری سرای امید، سید پرویز فتاح در حاشیه مراسم توزیع بسته لبنی برای یک میلیون خانوار کم­‌برخوردار اظهار کرد: در طول دوره شروع بیماری کرونا تقریبا هر سه ماه یک بسته معیشتی توسط بنیاد توزیع شد و آخرین بسته که شامل اقلام برنج، روغن، ماکارونی و … بود، از بهمن ماه سال گذشته آغاز و تا خردادماه سال جاری یک میلیون و ۴۰۰ هزار بسته توزیع شد.

وی ادامه داد: برای تابستان ۱۴۰۱ با توجه به شرایطی که بعد از حذف ارز ترجیحی پیش آمد و قیمت لبنیات افزایش یافت و احساس شد تولیدکنندگان دچار مشکل شدند، قرار شد که هم از تولید و هم از کارخانجات لبنی حمایت کنیم و هم بتوانیم بسته لبنی را توزیع کنیم و در نهایت اجرای این طرح در دستور کار بنیاد مستضعفان قرار گرفت.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اضافه کرد: نخستین بار است که این اتفاق می‌افتد و یک میلیون بسته تولیدات لبنی توزیع می‌شود و اجرای این مرحله از اول تیر شروع شده است و تا شهریورماه ادامه پیدا خواهد کرد و در همه استان‌ها توزیع می‌شود.

وی در خصوص جامعه هدف جهت توزیع یک میلیون بسته لبنی نیز گفت: اولویت توزیع بسته‌ها با خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و برخی مناطق محروم در کشور است. هر بسته لبنی حدود ۱۲ کیلو است و انواع لبنیات در آن وجود دارد.

فتاح با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای توزیع بسته‌های لبنی افزود: در تمام استان‌ها و شهرستان‌ها سردخانه پیش‌بینی شده تا مشکلی به وجود نیاید.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: ارزش ریالی هر بسته ۶۰۰ هزار تومان محاسبه شده است و قیمت تمام شده طرح ۶۰۰ میلیارد تومان است.

فتاح ادامه داد: تاکنون با توجه به نظرسنجی‌هایی که از استان‌ها انجام شده، این طرح پیشرفت خوبی داشته و رضایتمندی خانواده‌هایی که این بسته را دریافت کرده‌اند، بالا بوده است.

وی تصریح کرد: با وزارت بهداشت نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده و ارزیابی آنها این است که از نظر میزان اثربخشی بسته غذایی، پروتئین، کالری بهتر از بسته‌های قبلی است که با این شرایط و پس ارزیابی طرح در شهریور ما می‌توان طرح را در مراحل بعد ادامه داد.

گفتنی است بسته لبنی اشاره شده برای یک میلیون خانوار کم‌­برخوردار به شرح ذیل است:

محتوای هر بسته:

شیر یک لیتری (۴ عدد)

ماست دبه‌­ای (۲ عدد)

پنیر UF (2 عدد)

پنیر لبنه (۲ عدد)

پنیر لاکتیکی (۱ عدد)

شیر ۲۰۰ سی­سی (۴ عدد)

شیر کاکائو ۲۰۰ سی­سی (۲ عدد)

خامه ۲۰۰ سی­سی (۴ عدد)

ویژگی­‌های هر بسته:

وزن هر بسته: ۱۲ کیلوگرم

میزان کالری هر بسته: ۱۰۷۵۶ کیلوکالری

میزان شیر مصرفی در هر بسته: ۲۳۷۴۰ گرم

میزان پروتئین هر بسته: ۴۷۳ گرم

ارزش ریالی هر بسته برای مصرف کننده: ۶۰۰ هزار تومان

جامعه هدف بسته‌­ها:

۵۰۰ هزار بسته جهت مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)

۲۵۰ هزار بسته جهت مددجویان سازمان بهزیستی کشور

۲۵۰ هزار بسته جهت مناطق هدف بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب