شما اینجا هستید

شهر خوب » ایجاد باغچه های همسایگی در مجتمع مبعث منطقه ۱۵
گروه : شهر خوب

به گزارش سرای امید، اکبر مختاری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اشاره به اینکه این طرح با هدف ایجاد حس مسئولیت پذیری و مشارکت ساکنین آپارتمانها از سال گذشته آغاز به کار کرده است، گفت: تاکنون برای اجرای این طرح چهار رویداد با عناوین «چای همسایگی»، «مدیریت بحران با محوریت آموزش آتش نشانی عمومی» ، «ورزش همسایگی» و « پاکزی» برگزار شده است.

او در ادامه به اجرای پنجمین رویداد با عنوان « باغچه های همسایگی» اشاره کرد و گفت: باغچه همسایگی و محلی طرحی است که درکشورهای توسعه یافته جهت ایجاد حس مشارکت، هویت محله ای و نیز برای ایجاد فضایی برای ارتباط گیری چهره به چهره همسایگان برگزار می شود و در آن همسایه ها با هم به کاشت گل و گیاه می پردازند.

مختاری اضافه کرد: محصولات برداشت شده بین ساکنان به ویژه مسن ترها توزیع می شود که با ایجاد حس نشاط و مسئولیت حفظ و نگهداری نوعی هویت و تعلق محله ای را رقم می زند.

او ادامه داد: برپایی غرفه آموزش نگهداری از گلهای باغچه و گلدانهای زینتی و آپارتمانی توسط کلینیک گل و گیاه ، اجرای برنامه توسط کارناوال تئاتر پنهان گل و گیاه، برپایی نمایشگاه نقاشی کودکان با محوریت موضوعی قوانین آپارتمان نشینی و حریم خصوصی و اجرای پویش«من از گلدانم مراقبت می کنم» برای کودکان شامل اهدای هدیه گلدان به کودکان و آموزش نگهداری آن از جمله برنامه های این رویداد بود که به اجرا درآمد.

مختاری ادامه داد: خانواده ها در باغچه های همسایگی با هم در محوطه مجتمع درخت و گیاهان مختلف کاشتند و با نصب تابلو مسئولیت هر قسمت را به عهده گرفتند. در پایان مراسم نیز از خانواده هایی که بالکنهای منزلشان را با گل و گیاه زینت بخشیدند تقدیر شد.

این گزارش می افزاید؛ مدیر کل آموزشهای شهروندی شهرداری تهران، معاونین اجتماعی فرهنگی، محیط زیست و خدمات شهری منطقه و شهردار ناحیه ۲ با همراهی شهروندان در رویداد« ایجاد باغچه های همسایگی» اقدام به کاشت نهال در محوطه مجتمع مبعث کردند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب