شما اینجا هستید

اسلایدر » احمدی صدر: کودکان کار را باید با کرامت جذب کنیم نه اینکه فقط جمع آوری کنیم

به گزارش سرای امید، احمد احمدی صدر در این آئین گفت: تشکر می کنم از همه بزرگوارانی که دغدغه خدمت به مردم را دارند و باعث شدند که بتوانیم بیست و هفتمین پایگاه خدمات اجتماعی کلانشهر تهران را در جوار مرقد امام راحل(ره) برپا کنیم.

وی افزود: خداوند در قرآن می گوید ما سه چیز به شما می دهیم؛ استخلاف یعنی حکومت، امنیت بعد از ترس و سومین چیز این است که آئین شما را نشر می دهیم و خدا از ما می خواهد که ایمان بیاوریم و عمل صالح انجام دهیم و بالاترین مصداق عمل صالح، خدمتگزاری به مردم است.

احمدی صدر در ادامه گفت: شهرداری تهران امروز این شعار و این عملکرد را دارد و افتخار می کند به خدمت به مردم و ما افتخار می کنیم که صبح از خواب بلند شویم و خادم مردم باشیم. تا زمانی که ما می خواهیم کودک کار را جمع کنیم تا بگویند آفرین هیچ کودک کاری نداریم به جایی نمی رسیم اما وقتی کودک کار را با دیدی نگاه کنیم که روزی به جایی برسد و او را یک دانشمند، قهرمان ورزشی و حتی در جایگاه شهدای امروز می بینیم آن وقت نتیجه می دهد. ۳۲ بار در تهران طرح جمع آوری کودکان کار انجام شده اما نتیجه نداشته چون هدف فقط جمع آوری بود نه جذب آنها به همین دلیل هیچ وقت نتیجه مطلوب را نداشت.

وی ادامه داد: پایگاه خدمات اجتماعی اگر خادمی مردم را نکرد درش را ببندید. من خودم درب همه آنها را می بندم. اینجا یعنی خادمی قشر مستضعف را بکنیم و خدمات بدهیم. در راه آهن، در پایانه های مسافری و در بهشت زهرا(س) و مرقد امام (ره) پایگاه اجتماعی زدیم تا به کسانی که قشر آسیب دیده هستند خدمات بدهیم و دستگیری کنیم. اینها خانواده ما هستند. پایگاه های خدمات اجتماعی، پایگاه های بسیج هستند و هر دو در راستای خدمتگزاری و نوکری مردم هستند و برای عظمت اسلام و انقلاب تلاش می کنند.

محمد جواد تاجیک مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) نیز گفت: جلسه ای که ما خدمت تولیت محترم حضرت امام رحمت الله علیه بودیم صحبت این بود که اینجا عده ای به پناه امام محرومان می آیند و وظیفه همه ماست که بهترین خدمت را برای آنها داشته باشیم. آنچه که ما از مکتب شهیدان و امام یاد گرفتیم جز این نیست که خدای متعال آنگاه افراد را بزرگ می کند و عظمت می دهد که خدمتی به محروم ترین و نیازمند ترین و آسیب دیده ترین افراد جامعه شده باشد. اتفاقی که امروز رخ داد ایجاد پایگاهی برای دستگیری از آسیب دیده ترین افراد جامعه است که وظیفه اش بر گردن همه ماست و انشالله که بتوانیم با کمک هم به این هدف بزرگ دست پیدا کنیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب