شما اینجا هستید

اسلایدر » گسترش همکاری میان فدراسیون دوچرخه سواری کشور و شهرداری منطقه۱۷ تهران

به گزارش سرای امید، صبح روز ۲۵مردادماه محمود کلهری شهردار منطقه۱۷ به همراه جمعی از مدیران شهری در پاسخ به دعوت خسرو قمری رییس فدراسیون دوچرخه سواری در محل این فدراسیون حضور یافت تا نخستین تفاهم نامه همکاری میان فدراسیون و مدیریت شهری منعقد شود.

کلهری در این دیدار با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ دوچرخه سواری گفت: فرهنگ دوچرخه سواری نیاز به اقدام عملیاتی و ترویج اصولی دارد که این امر با تکیه بر تعامل، اجرای طرح های نوآورانه ترویجی و ایجاد زیرساختهای لازم قابل تحقق است.

شهردار منطقه۱۷ با استقبال از انعقاد این تفاهم نامه گفت: امیدواریم هرچه سریعتر اقدام عملیاتی در جهت اجرای بندهای تفاهم نامه آغاز شده و اقدامات مختلفی از سوی طرفین برای گسترش استفاده از دوچرخه به عنوان مد حمل ونقلی پاک طراحی و اجرا شود تا علاوه بر نهادیه شدن این فرهنگ، زیرساختهای لازم در شهر نیز برای بهره مندی صددرصدی شهروندان تامین و ایجاد شود.

کلهری با اشاره به اجرای طرح های نوآورانه در این منطقه گفت: در تلاشیم که علاوه بر تداوم طرح های نوآورانه پیشین بر احداث مسیرهای ویژه دوچرخه سواری متمرکز شده و در منطقه ۱۷ با وجود همه مشکلات کالبدی همچون فرسودگی بافت شهری، بستر لازم برای دوچرخه سواری را آماده کنیم.

 

خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری کشورمان نیز در این خصوص گفت: بسیار خوشحالم که شرایط برای عقد این توافقنامه همکاری فراهم شد و امیدوارم بتوانیم با کمک شهرداری منطقه ۱۷ و شخص آقای کلهری که بسیار علاقمند به این رشته ورزشی هستند، بتوانیم کارهای خوب و ماندگاری انجام دهیم.

قمری با اشاره به نقش دوچرخه سواری در بهبود شرایط کنونی گفت: به نظر من استفاده از دوچرخه می تواند به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا کمک کند چرا که مردم خواسته یا ناخواسته هنگام استفاده از دوچرخه ناگزیر به رعایت فاصله گذاری اجتماعی هستند چراکه در غیر این صورت با یکدیگر برخورد می‌کنند و واژگون می شوند لذا دوچرخه این روزها می‌تواند کمک شایانی به شهروندان خوب کشورمان بکند.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری با تقدیر از پایبندی کلهری به دوچرخه سواری گفت: قابل تقدیر است که شما(کلهری) در کسوت شهردار منطقه تمامی فعالیتهای خود در سطح محدوده را با دوچرخه انجام می دهید و الگوی مناسبی برای سایر اقشار و شهروندان عزیز خصوصاً جوانان خواهید بود.

پس از مذاکره دوجانبه تفاهم نامه همکاری بین فدراسیون دوچرخه سواری کشور و شهرداری منطقه۱۷ تهران با هدف ترویج فرهنگ دوچرخه سواری منعقد شد.

گفتنی ست در این نشست مهدی نوروزی معاون حمل و نقل و ترافیک و سمیرا حسن رییس روابط عمومی نیز شهردار منطقه۱۷ را همراهی می کردند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب