شما اینجا هستید

خبر خوب اجتماعی » پرداخت یارانه حق بیمه ۵۰ هزار تاکسیران شهر تهران از سوی دولت

به گزارش سرای امید،علیرضا قنادان با اعلام خبری خوش برای تاکسیران‌های پایتخت، اظهار کرد: موافقت‌نامه حل مشکل حق بیمه تاکسیران‌ها میان سازمان شهرداری‌ها، سازمان تأمین اجتماعی و شهرداری تهران به امضا رسید.

وی ادامه داد: مدت زمان زیادی بود که به دلیل اختلافات بروکراتیک بین دستگاه‌ها، لیست رانندگان تاکسی به‌روزرسانی نشده بود و رانندگان به ویژه افراد جدید الورود، شامل یارانه تأمین اجتماعی که طبق آن ۵۰ درصد حق بیمه توسط دولت پرداخته می‌شد، نمی‌شدند و این دسته از تاکسیران‌ها باید به صورت خویش فرما حق بیمه خود را پرداخت می‌کردند.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران تصریح کرد: با امضای این توافق‌نامه بین وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها، لیست رانندگان مشمول، به‌روزرسانی و پرداخت یارانه بیمه از سر گرفته می‌شود. با تحقق این امر، ماهانه حدود ۲۳۰ هزار تومان به نفع رانندگان تاکسی خواهد شد.

وی افزود: برای گروهی از رانندگان تاکسی قدیمی پرداخت یارانه برقرار بود ولی سایر رانندگان به ویژه افراد جدید‌الورود، امکان بهره‌مندی از این یارانه وجود نداشت. مشمولان برخورداری از این حق بیمه، حدود ۵۰ هزار نفر هستند ولی پیش از این تنها حدود ۱۵ هزار نفر از آنها، یارانه را دریافت می‌کردند.

گفتگو:غلامعباس بهمنی دهکردی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب