شما اینجا هستید

اسلایدر » پرداخت اقساطی جرایم رانندگی به مناسبت دهه ولایت/ نوبت دهی اینترنتی مراکز تعویض پلاک در تهران

به گزارش سرای امید، سردار سید کمال هادیان فر رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: براساس اعلام پزشکی قانونی در ۳ ماهه اول امسال میزان جانباختگان ناشی از تصادفات در کل کشور ۱۶.۱ درصد کاهش داشته و در حوزه پلیس راه و راهنمایی و رانندگی استان اصفهان نیز به ترتیب با ۲۵ و ۲۳ درصد کاهش مواجه هستیم که عدد بسیار خوبی است و از شاخصی که تعیین شده بود نیز بیشتر است.

رئیس پلیس راهور ناجا مدیریت شد آمدی در سراسر کشور، کاهش سوانح و تصادفات و افزایش کمی و کیفی خدمات پلیس راهور ناجا به مردم و هوشمندسازی را ۴ برنامه اصلی پلیس راهور ناجا گفت و افزود: این موضوعات از ابتدای سال به تمام مراکز پلیس راهور ناجا در استان‌ها ابلاغ شده و در خصوص اجرایی شدن آن‌ها برنامه ریزی خوبی صورت گرفته است.

سردار هادیان فر با بیان اینکه پلیس راهور ناجا مخالف افزایش هر گونه جریمه رانندگی است، گفت: در حال حاضر جریمه‌ها به قیمت قبلی اعمال می‌شوند و در هیچ گروهی افزایش جریمه نداشتیم و پیشنهادی هم به دولت ارائه نکردیم.

این مقام ارشد انتظامی در توضیح افزایش ۲ درصدی به رقم برخی جرایم رانندگی در سال جاری افزود: مجلس دهم در روز‌های آخر به منظور کمک به بهزیستی ۲ درصد بر جریمه‌ها اضافه کرد که در حال حاضر در برخی از جریمه‌ها رقم آن به طور مثال می‌شود ۸۲ هزار و ۵۰۰ تومان که آن ۲ هزار و ۵۰۰ تومان همان ۲ درصدی است که به حوزه بهزیستی اختصاص پیدا کرده تا در واقع به این بخش از نظر بنیه مالی کمک بیشتری شود.

وی در خصوص افزایش جریمه ورود به طرح زوج و فرد در شهر اصفهان افزود: افزایش جریمه در شهر اصفهان براساس مصوبه شورای این شهر انجام شده و این موضوع نه پیشنهاد پلیس راهور ناجا بوده و نه در مجموعه دولت مطرح و نه در شورای ترافیک استان تصویب شده است.

سردار هادیان فر جریمه یک میلیون ریالی برای ورود به طرح ترافیک شهر اصفهان را بسیار زیاد دانست و گفت: شاید عددی کمتر از این برای تهران اعمال می‌شود، اما این رقم برای اصفهان زیاد است و من از این فرصت استفاده کرده و از شورای ترافیک شهر اصفهان تقاضا می‌کنم که این جریمه ۱۰۰ هزار تومانی را تقلیل دهند و حداقل ۶۰ درصد آن را اعمال کنند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: بیشتر تمرکز پلیس راهور ناجا بر روی برخورد با تخلفات حادثه ساز است و یافته‌های ما نشان می‌دهد ۸۲ درصد جانباختگان ناشی از تصادفات به دلیل ۴ عامل اصلی سرعت، سبقت، عدم توجه به جلو و واژگونی جان خود را از دست می‌دهند.

وی افزود: هم اکنون ۳۴ درصد تصادفات در جاده‌های کشور رخ می‌دهد، در حالی که ۷۰ درصد جانباختگان ناشی از تصادفات در جاده‌ها جان خود را از دست می‌دهند که دلیل بیشتر آن‌ها سرعت غیر مجاز است.

سردار هادیان فرد بیان کرد: هم اکنون متوسط سرعت در کشور ۷۸ کیلومتر در ساعت است، در حالی که در استان اصفهان متوسط سرعت ۸۵ کیلومتر در ساعت بوده و باید اقداماتی انجام دهیم که سرعت در این استان کاهش پیدا کند.

وی در خصوص توقیف خودرو‌های دارای جریمه رانندگی بالای یک میلیون تومان گفت: براساس قانون ماموران در سراسر کشور موظف هستند که چنین خودرو‌هایی را توقیف و به پارکینگ منتقل کنند، اما در این خصوص هم به ماموران تأکید کردیم اگر خودرویی همراه با خانواده بود فقط به راننده تذکر دهند که باید جرایم خود را تسویه کند.

وی ادامه داد: ضمن اینکه از سال گذشته هم ارسال پیامک اخطار به این گونه رانندگان را در دستور کار قرار دادیم تا قبل از توقیف وسیله نقلیه خود از میزان جرایم خود اطلاع پیدا کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا در خصوص کمک به قشر کم درآمد جامعه برای پرداخت جرایم رانندگی خود، گفت: یکی از طرح‌هایی که در این خصوص انجام شد، پرداخت اقساطی جرایم رانندگی بود و با مجوزی که از وزارت کشور گرفتیم این گونه رانندگان می‌توانستند بدون پیش پرداخت وسیله نقلیه خود را ترخیص و در طول یک سال به صورت اقساطی و در حد توان جرایم خود را پرداخت کنند که درصد زیادی از مردم هم از این فرصت استفاده کردند.

سردار هادیان فر از اجرای مجدد، طرح پرداخت اقساطی جریمه خودرو که در حال حاضر متوقف شده به مناسبت ایام مبارک دهه ولایت خبر داد و گفت: رانندگانی که خودرو‌های آن‌ها به این دلیل در پارکینگ‌ها توقیف شده می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا همچنین به موضوع افزایش مراجعات به مراکز تعویض پلاک ناجا اشاره کرد و گفت: طرح نوبت دهی اینترنتی مراکز تعویض پلاک به صورت پایلوت ابتدا در تهران و پس از رفع مشکلات آن در سایر استان‌ها اعمال می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه تمامی مراکز تعویض پلاک ناجا در سراسر کشور تا ساعت ۱۶ فعال هستند و این طرح تا عادی شدن شرایط ادمه دارد، گفت: نکته حائز اهمیت این جا است که معلوم نیست به چه دلیل مردم صبح زود به این مراکز مراجعه می‌کنند، در حالی که از ساعت ۱۱ صبح به بعد تمام مراکز تعوض پلاک ما در سراسر کشور رو به خلوتی می‌روند و بعد از ظهر‌ها به صورت نادر کسی مراجعه می‌کند.

سردار هادیان فر در پایان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مراجعه کنندگان به مراکز تعویض پلاک پلیس راهور ناجا تأکید کرد و افزود: بنای ما بر این است که برای اینکه مردم سردرگم نشوند و وکالت هایشان دچار مشکل نشود، این مراکز را پایدار نگهداریم و بتوانیم به مردم خدمات رسانی کنیم، اما این پایداری منوط به همکاری خود مردم است که هم وقت خود را تنظیم و در هنگام ورود پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب