شما اینجا هستید

اسلایدر » نخستین واکسن ایرانی اومیکرون مجوز تزریق عمومی گرفت

به گزارش پایگاه خبری سرای امید، سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت رسما مجوز تزریق اضطراری برکت‌پلاس، تنها واکسن ایرانی اختصاصی اومیکرون را صادر کرد.

بنابر این گزارش زمستان سال گذشته تنها ۲۹ روز پس از شناسایی سویه اومیکرون، متخصصان گروه دارویی برکت تولید واکسن اختصاصی اومیکرون را به نتیجه رساندند و پس از موفقیت در مرحله حیوانی، با مجوز کمیته اخلاق و سازمان غذا و دارو ، نخستین واکسن ایرانی اومیکرون وارد فاز تست انسانی شد.

WhatsApp Image 2022-07-12 at 8.04.06 PM

در ادامه آمده:بعد از موفقیت و اثربخشی  ۱۰۰ درصدی واکسن جدید کوو ایران برکت ویژه سویه اومیکرون در مرحله تست حیوانی و ارسال مستندات، مطالعه بالینی این واکسن از ابتدای اسفند ۱۴۰۰ با تزریق واکسن برکت پلاس به ۲۱۰ داوطلب آغاز شد.

در این مطالعه واکسن کوویران برکت پلاس به ۲۱۰ داوطلب که دوز اول و دوم خود را یکی از دو واکسن برکت و سینوفارم زده بودند ، تزریق شد و نهایتا مستندات و نتایج این کارآزمایی برای وزارت بهداشت ارسال شد.

شب گذشته سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ، رسما اعلام کرد پس از بررسی مستندات مراحل کارآزمایی بالینی این واکسن و نتایج اثربخشی و ایمنی‌زایی آن ، مجوز تزریق اضطراری واکسن برکت‌پلاس را صادر کرده است که میتواند به عنوان دوز یادآور دراین مرحله استفاده شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب