شما اینجا هستید

شهر خوب » قطارها، ایستگاه‌ها و پایانه‌های مترو تهران به صورت مستمر ضدعفونی می‌شود
گروه : شهر خوب

به گزارش سرای امید، فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران درباره تمهیدات مترو جهت مقابله با کرونا  اظهارداشت: تلاش کرده ایم با نصب نشانه‌ها در قسمت گیت ورودی ایستگاه و در قطارها توجه مسافران را نسبت به استفاده از ماسک جلب کنیم.

وی با اشاره به استفاده شهروندان از مترو برای سفرهای درون شهری افزود: تنها راه اجرای موفق این طرح همکاری شهروندان و مسافران و استفاده از ماسک در اماکن مترو تهران است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه ما در شرکت بهره برداری مترو برای اجرای طرح‌رعایت‌ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک با نصب بر چسب‌هایی سعی کرده‌ایم تا این حساسیت را در بین شهروندان و مسافران ایجاد کنیم که در صورت استفاده از حمل و نقل عمومی(مترو) برای سفرهای درون شهری برابر مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و طبق نظر کارشناسان و متخصصین حوزه سلامت  فاصله ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند و با زدن ماسک از انتقال ویروس کرونا جلوگیری کنند.

نوبخت با بیان اینکه تمهیداتی همچون ضدعفونی قطارها، ایستگاه‌ها و پایانه‌ها هر روز در چندین نوبت و به صورت مستمر برای مقابله با ویروس کرونا  انجام می شود و با توجه به نصب برچسب‌های ورود بدون ماسک ممنوع در مترو اشاره کرد و گفت: اجرا شدن این طرح تنها  توسط خود مسافران امکان پذیر است و از همه شهروندان می‌خواهیم برای حفظ سلامت خود و دیگران به این نکته توجه کنند و بدون ماسک وارد شهر زیرزمینی نشوند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مترو وسیله حمل و نقل انبوه‌بر است و شرایط آن با سایر وسایل حمل و نقل عمومی متفاوت است و باید رعایت نکات بهداشتی مورد توجه بیشتری قرار گیرد. امیدوارم مسافران مترو با آموزش‌هایی که از طریق مختلف ارایه داده شده هوشمندانه خودشان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

نوبخت گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا از اسفند سال گذشته تا کنون ما در شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با بکارگیری و استفاده از همه ظرفیت ناوگان در روزهای تعطیل و غیر تعطیل به شهروندان و مسافران مترودر حال خدمات رسانی هستیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب