شما اینجا هستید

خبر خوب ورزشی » فوتبالیست دربند استقلالی هفته آینده آزاد می‌شود

به گزارش سرای امید، اواخر فروردین امسال گزارشی پیرامون احمد فیض‌کریملو در روزنامه خبرورزشی چاپ شد؛ بازیکن اسبق استقلال که به دلیل مشکلات مالی در بند شده و این روز‌ها متأسفانه پشت میله‌های زندان روزگار سپری می‌کند. فوتبالیستی که در زندگی اقتصادی هم مانند دوران ورزشی دچار بدشانسی شد و اتفاقاتی رخ داد که در نهایت او را به جای مستطیل سبز، داخل زندان ملاحظه کردیم. پس از چاپ آن گزارش در خبرورزشی (به‌رغم کنایه‌هایی که نثار ما شد) تعداد قابل ملاحظه‌ای از اهالی فوتبال برای حل مشکل احمد آستین همت را بالا زدند و به طور جدی پای کار آمدند. خوشبختانه تلاش آن‌ها جواب داد و بسیار خوشحالیم که با لطف این بزرگواران و پیگیری خبرورزشی، یکی از چهره‌های بااخلاق فوتبال کشور به احتمال زیاد طی روز‌های آینده از بند خلاص می‌شود. مشکلی که اگر همت و تلاش دسته‌جمعی فوتبالی‌ها نبود، بدون شک به همین راحتی مرتفع نمی‌شد. در راه آزادی فیض‌کریملو افراد بسیار زیادی زحمت کشیدند و ثابت کردند همچنان معنویت و اصول انسانی در فوتبال ایران وجود دارد.

استارت پرداخت‌ها
کل بدهی فیض‌کریملو روی هم چیزی بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان بود ولی به خاطر جرایم دیرکرد، رقم بسیار قابل ملاحظه‌ای به آن افزوده شده بود بر همین اساس تعدادی از اهالی فوتبال و رفقای او به موازات تلاش برای جمع‌آوری پول، مذاکره با شاکیان را نیز آغاز کردند تا فقط به دریافت اصل طلب خودشان اکتفا کرده و از خیر گرفتن جریمه‌ها صرف‌نظر کنند. گفتگو‌هایی که با تلاش فراوان و البته نظر مساعد شاکیان خوشبختانه به نظر می‌رسد با موفقیت همراه شده، چون طبق برنامه‌ریزی قرار است امروز مذاکرات نهایی با دو نفر از شاکیان پرونده انجام شده و هر کدام از آن‌ها با دریافت رقم ۱۱۰ میلیون تومان رضایت خود را اعلام کنند. همچنین مقرر شده فردا (چهارشنبه) نیز جلسه‌ای با طلبکار سوم برگزار شود و این شخص نیز با دریافت ۱۰۰ میلیون تومان پای برگه رضایت را امضا کند تا همه چیز برای آزادی فوتبالیست در بند فراهم شود.

آزادی، احتمالاً شنبه
البته باید این مسئله را نیز مد نظر قرار داد که به ‌رغم اخذ رضایت شاکیان، احتمالاً فیض‌کریملو ابتدای هفته آینده آزاد خواهد شد. یکی از افراد پیگیر این پرونده در رابطه با روند کار به همکارمان گفت: اگر طلبکاران رضایت بدهند، آزادی فیض‌کریملو مستلزم طی کردن یکسری مراحل قانونی و اداری است که شاید نتوان همه آن‌ها را تا ظهر روز پنج‌شنبه به سرانجام رساند به همین خاطر احتمالاً احمد شنبه یا یک‌شنبه هفته آینده به آغوش خانواده‌اش بازمی‌گردد. البته خوشبختانه عوامل قوه قضاییه در چارچوب موارد قانونی واقعاً کمک حال ما بوده‌اند و این مسئله جای تقدیر دارد ولی به هر حال روال مذکور برای آزادی هر زندانی باید طی شود.

معرفت سرخابی‌ها
از اولین روزی که پرونده فوق را در خبرورزشی باز کردیم، تعدادی از پیشکسوتان درگیر ماجرا تأکید داشتند به هیچ عنوان نامی از آن‌ها نبریم. حتی شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید چند نفر از آن‌ها همکاران ما را قسم دادند که اسم‌شان را چاپ نکنیم. حالا، اما با وجودی که می‌دانیم از ما ناراحت خواهند شد، بی‌انصافی است اگر از زحمات شبانه‌روزی که حمید استیلی، رضا شاهرودی و البته مهدی رحمتی برای آزادی فیض‌کریملو متحمل شدند، یاد نکنیم. مردانی که به معنای واقعی کلمه معرفت را تمام کردند. همچنین باید به نقش ارزنده بهتاش فریبا و دکتر امین نوروزی نیز اشاره کرد که مدت‌هاست به طور جدی ماجرا را دنبال می‌کنند. امیدواریم شرایط به گونه‌ای فراهم شود که فیض‌کریملو آزاد شده و دیگر پای هیچ کدام از اهالی ورزش به زندان نرسد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب