شما اینجا هستید

خبر خوب اجتماعی » رشد ۱۰ درصدی تولید برگ سبز چای؛ ۸۰ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شد

به گزارش سرای امید، حبیب جهان ساز رئیس سازمان چای درباره آخرین وضعیت خرید برگ سبز چای اظهار کرد: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت ۱۱۵ هزار تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۴۵۶ میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است.

او از پرداخت ۸۰ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: تاکنون ۳۵۶.۷ میلیارد تومان از بهای برگ سبز چای پرداخت شده است که با این وجود تا پایان مرداد با چایکاران تسویه حساب شده است.

به گفته جهان ساز، ۵۱ تا ۵۲ درصد برگ سبز چای خریداری شده درجه یک و ۴۸ درصد درجه ۲ است.

رئیس سازمان چای از رشد ۱۰ درصدی تولید برگ سبز چای خبر داد و گفت: از مجموع بهای برگ سبز خریداری شده ۲۵ هزار و ۸۷۲ تن چای خشک استحصال شده است که پیش بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت حداقل ۱۰ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کنیم.

او با بیان اینکه برداشت برگ سبز چای تا پایان مهر ادامه دارد، گفت: با توجه به استمرار بارندگی در هفته‌های آتی و بهبود عملکرد، پیش بینی می‌شود تولید برگ سبز چای به ۱۳۰ هزار تن برسد.

جهان ساز با اشاره به اینکه قیمت چای داخلی تغییری نداشته است، بیان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو چای در کارخانه‌های عمده فروشی ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان و برای مصرف کنندگان ۶۰ هزار تومان است.

رئیس سازمان چای در پایان درباره آخرین وضعیت واردات چای تصریح کرد: بنابر آمار ۴ ماهه حدود ۱۸ هزار تن چای از سریلانکا و هند وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۷ تا ۳۸ درصد کاهش یافته که عوامل متعددی نظیر افزایش تولید و مشکلات نقل و انتقال ارز در این‌موضوع تاثیر گذار بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب