شما اینجا هستید

اسلایدر » خبر خوش کرونایی معاون علمی رئیس‌‌جمهور

به گزارش سرای امید، سورنا ستاری ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با اشاره به فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان در حوزه تولید واکسن کرونا و قراردادهایی که در این حوزه منعقد شده است، اظهار داشت: هم‌اکنون ۶ قرارداد فعال برای کشف واکسن کرونا در کشور منعقد شده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در تشریح قراردادهای مذکور با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان خاطرنشان کرد: از مجموع ۶ قرارداد مذکور، ۳ قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان در سطح کشور و ۳ قرارداد نیز با پژوهشگاه‌ها در حوزه مقابله با کرونا و کشف واکسن کرونا منعقد کردیم.

ستاری با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید واکسن کرونا ابراز داشت: از بین ۶ قراردادی که در حوزه کشف واکسن کرونا منعقد شد، تعدادی از آن‌ها با بهره‌گیری از علم و فناوری به پیشرفت‌های قابل توجهی رسیدند؛ اما برای مشاهده نتایج آن باید صبر کرد.

وی از رونمایی پنج واکسن انسانی در حوزه‌های مختلف با تلاش شرکت‌های فناور تا پایان امسال خبر داد و بیان کرد: دو عدد از این واکسن‌ها هم‌اکنون آماده ارائه به بازار و رونمایی است و قرار است طی جلسه‌ای رونمایی شود؛ اما در مورد واکسن کرونا همچنان باید منتظر ماند.

به گزارش تسنیم، بازدید از پیشرفت اجرایی طرح جامع شهرک علمی و فناوری استان گیلان در کیلومتر ۳ جاده رشت به قزوین، بازدید از محصولات و دستاوردهای فناورانه دانشگاه گیلان و افتتاح سوله‌های مجتمع کارگاهی و تحقیقاتی نیمه صنعتی فشتام از جمله برنامه‌های امروز سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بود.

همچنین بازدید از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، بازدید از محصولات و دستاوردهای فناورانه دانشگاه آزاد واحد رشت، بازدید از محل احداث کارخانه نوآوری گیلان در کیلومتر ۲ جاده رشت به لاهیجان، حضور در آیین آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان گیلان و حضور در نشست اقتصاد دانش‌بنیان و جهش تولید در استانداری گیلان از دیگر برنامه‌هاست.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب