شما اینجا هستید

اسلایدر » خبر خوش وزیر آموزش و پرورش از رشد ۳ و نیم برابری مدال های طلای دانش آموزان ایرانی نسبت به سال گذشته

به گزارش سرای امید، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: سال ۹۹ تعداد مدال های طلای دانش آموزان المیپادی ۷ عدد بود که سال گذشته این رقم به ۹ مدال طلا افزایش یافت.

وی افزود: در سالجاری و تا کنون ۲۰ مدال طلا توسط دانش آموزان المپیادی کسب شده که رشد بسیار چشمگیری محسوب می شود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: ایران در حوزه های مختلف سرآمد دنیاست و همین رشد و توسعه علم و فناوری باعث شده که دشمنان چشم دیدن ما را نداشته باشند و تلاش کنند با اجرای برخی اقدامات ایران را از مسیر توسعه و پیشرفت و ارتقا حذر بدارند.

نوری گفت: رشد علم و فناوری در کشورمان حاصل نظام تعلیم و تربیت و دانش آموزان کوشاست البته معلمان بسیار والایی هم این فرزندان را پشتیبانی می کنند.

دانش آموزان ایرانی از سال ۲۰۰۵ تا کنون در رشته ریاضی ۴۶ مدال طلا، ۹۹ مدال نقره، ۴۵ برنز و ۴ دیپلم و  در رشته فیزیک ۳۶مدال طلا، ۵۷ مدال نقره، ۳۵ مدال برنز و ۱۲ دیپلم کسب کردند همچنین دانش‌آموزان در رشته کامپیوتر از سال ۲۰۰۵ تا کنون ۲۷ مدال طلا، ۵۸ مدال نقره، ۲۳ مدال برنز و یک دیپلم به دست آورده اند.

دانش آموزان ایرانی از سال ۲۰۰۵ تا کنون ۳۷ مدال طلا، ۵۰ مدال نقره، ۲۴ برنز و یک دیپلم، در رشته زیست شناسی ۱۰ مدال طلا، ۴۷ مدال نقره، ۲۷ مدال برنز و ۴ دیپلم، در رشته نجوم و  اختر فیزیک ۳۰ مدال طلا، ۴۹ مدال نقره، ۴۰ مدال برنز و ۴ دیپلم و در رشته نجوم ۶ مدال طلا، ۱۱ مدال نقره، ۱۰ مدال برنز و یک دیپلم کسب کرده اند.

دانش آموزان ایرانی از سال ۲۰۰۵ تا کنون در مجموع ۱۹۲ مدال طلا، ۳۷۱ مدال نقره، ۲۰۴ مدال برنز و ۲۷ دیپلم کسب کرده اند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب