شما اینجا هستید

اسلایدر » خبر خوش معاون رئیس جمهور از بازگشت نخبگان / دو سال اخیر ۱۵‌۰۰ نخبه به ایران بازگشتند

به گزارش سرای امید، سورنا ستاری در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: تنها راهی که می‌توانیم جوانان موفق و نخبه ایران را از مهاجرت به سایر کشورهای خارجی باز داریم فراهم سازی توسعه و رونق کسب و کار‌های نو و فناورانه است.

وی از تلاش برای بازگشت جوانان نخبه مهاجر به ایران خبر داد و افزود: در دو سال اخیر ۱۵‌۰۰ نخبه که به خارج از کشور مهاجرت کرده بودند با فراهم شدن شرایط برای کسب‌های نو به ایران بازگشتند.

ستاری با اشاره فراهم شدن فضای اقدامات علمی در جامعه تصریح کرد: در حال حاضر در سطح جامعه فضای اقدامات علمی و فناورانه برای نخبگان و قشر فعال جامعه فراهم شده است به طوری که شاهد بازگشت جوانانی هستیم که روزی در بهترین و برترین دانشگاه‌های دنیا به تحصیل مشغول بودند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر جهش علمی ایران در سال‌های اخیر بیان کرد: در سال‌های اخیر با تلاش نخبگان جوان و قشر علمی و فعال جامعه توانسته‌ایم در بسیاری از رشته‌های علمی به ویژه نانو، بیوتکنولوژی و سلول‌های بنیادین در سطح دنیا به رتبه‌های برتر دست یابیم.

وی جوانان ایرانی را جوانانی خلاق عنوان کرد و ادامه داد: جوانان ایرانی جوانانی خلاق و فعال هستند به طوری بسیاری از این قشر جامعه به دور از استخدام‌های اداری برای توسعه و آبادانی کشور با استفاده از راهکارهای علمی و فناوری تلاش می‌کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب