شما اینجا هستید

اسلایدر » خبر خوش برای دستفروشان/ایجاد بازاری متفاوت در پایتخت

به گزارش سرای امید، حسن قاسمیان معاون شهردار منطقه ۱۷ تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره راه‌اندازی سامانه هوشمند ساماندهی دستفروشان در جنوب پایتخت، اظهار داشت: طی هماهنگی‌های صورت گرفته و با همکاری ستاد ساماندهی شهرداری منطقه ۱۷ شاهد ساماندهی هوشمند دستفروش‌های منطقه هستیم.

وی ادامه داد: اپلیکیشنی بر روی تلفن‌های همراه طراحی شده که شهربان‌ها، مدیران نواحی و معاونان امور شهری به آن دسترسی دارند که طی آن اطلاعات کامل دستفروش‌های منطقه در آن قرار گرفته است.

معاون شهردار منطقه ۱۷ تهران با بیان اینکه از هر ناحیه اطلاعات شمار زیادی از دستفروشان در اختیار ما گذاشته شده که وارد این نرم افزار کردیم، گفت: این سامانه به وزارت کشور و ثبت احوال هم متصل است و اگر هر کدام از دستفروش‌ها شماره بیمه داشته باشند از سامانه حذف خواهند شد.

وی افزود: بر این اساس دستفروش‌ها پس از ثبت اطلاعات خود در این اپلیکیشن در فضای ۲۲ هزار متری که از سوی شهرداری منطقه ۱۷ در خیابان شیخ محمدی در اختیار آنها قرار گرفته نسبت به فعالیت خود اقدام می کنند.

قاسمیان در مورد نحوه استقرار دستفروشان در این روز بازار تأکید کرد: این اپلیکیشن به صورت تصادفی مکان فعالیت این دستفروش‌ها در روز بازار را مشخص می کند و این‌طور نیست که کسی جای ثابت داشته باشد و هیچ اولویت یا امتیاز خاصی برای فردی در نظر گرفته نشده است.

معاون شهردار منطقه ۱۷ تهران خاطرنشان کرد: شاهد حضور زنان سرپرست خانوار نیز در این طرح هستیم و هر دستفروشی که در منطقه وجود دارد و از این طرح جا مانده می‌تواند به راحتی با نصب نرم افزار سامان بازار روی تلفن همراه خود و وارد کردن مشخصات منتظر تائید ما باشد تا به صورت قانونی فعالیت خود را در این روزبازار آغاز کند.

وی با بیان اینکه این طرح برای اولین بار در تهران و در منطقه ۱۷ آغاز ‌شده است، گفت: امیدواریم با اجرای این طرح هم دستفروشان منطقه بتوانند به صورت قانونی و با خیال آسوده به کسب و کار خود بپردازند و هم شهروندان با حضور در این روز بازار نسبت به تامین لوازم مورد نیاز خود با قیمت‌های مقرون به صرفه تر اقدام کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب