شما اینجا هستید

خبر خوب سیاسی » خبرهای خوش نظامی از زبان فرمانده نیروی زمینی ارتش

به گزارش سرای امید، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در جمع فرماندهان، مسئولین و کارکنان فنی شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها)، با اشاره به اورهال و نوسازی بالگردها گفت: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، دستان توانمند شما قطعات را یکی پس از دیگری طراحی و تولید کرد تا تمامی بالگردها به پرواز در بیایند، در طول ۸ سال دفاع مقدس و پس از آن تمامی ماموریت‌های هوانیروز با قوت انجام شد.

وی با بیان این‌که هوانیروز اولین یگانی است که بلافاصله در منطقه ماموریت حاضر می‌شوند، تاکید کرد: امروز با همکاری وزارت دفاع و صنایع داخلی کشور تعداد ۳۳ فروند بالگردهای هوانیروز که سال‌ها زمین گیر شده بودند اورهال و نوسازی شد و ان شاءالله در ماموریت های آینده از آنها استفاده خواهیم کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: چند نقص بزرگ و مهم در حوزه بالگردی وجود داشت که امروز تمامی آنها برطرف شد؛ اول اینکه حجم زیادی از بالگردهای هوانیروز  زمین گیر شده بودند ، دوم این بود که بالگردهای ما فقط در روز می‌توانستند پرواز و اجرای عملیات کنند و سومین مورد برد پایین موشک‌های هوانیروز بود که همه این موارد با همت جوانان انقلابی و با حضور شبانه‌روزی وزارت دفاع و شرکت پنها برطرف شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در شرکت پنها و در جمع فرماندهان و مسولین آنها گفت: اینجا جایی است که در گذشته امریکایی‌های اجنبی و مزدور مستقر بودند، برای ما بالگرد می آوردند، اورهال می‌کردند و زنجیره های وابستگی را روز به روز نسبت به خودشان محکم و مستحکم تر می کردند، اما امروز صدای طنین انداز بالگردهای ما با همت شما جوانان انقلابی در کشور به گوش همگان می‌رسد.

وی در پایان گفت: هوانیروز ارتش بزرگترین ناوگان بالگردی خاورمیانه است و در حوزه‌های بالگردی به دستاوردهای مهمی دست یافته است؛ در حال حاضر نیز در صد آمادگی هوانیروز در حد بسیار بالایی قرار دارد. امروز بازدارندگی نیروهای مسلح به جایی رسید که برای به شهادت رساندن سرباز ولایت در مجلس سنای امریکا قانون تصویب می‌شود.

 

گفتگو:غلامعباس بهمنی دهکردی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب