شما اینجا هستید

اسلایدر » تولید ۶۰ میلیون دُز واکسن برکت در شفافارمد/ آغاز مطالعه بالینی واکسن اختصاصی اُمیکرون

به گزارش سرای امید، مدیرعامل کارخانه شفافارمد با اعلام این خبر گفت:صبح امروز وزارت بهداشت پس از بررسی مستندات علمی و مؤفقیت مطالعات حیوانی واکسن اختصاصی اومیکرون، کداخلاق آغاز مطالعه بالینی واکسن برکت پلاس را صادر کرد و به زودی تست انسانی این واکسن در مجموعه گروه دارویی برکت آغاز میشود.

حسن جلیلی درخصوص افرادی که حائز شرایط برای حضور دراین مطالعه بالینی هستند افزود: در این مطالعه تمام افراد بالای ۱۸ سال که که قبلا دو دوز واکسن کووایران برکت و یا سینوفارم دریافت کرده‌اند و از دریافت دوز دوم‌شان حداقل ۳ ماه گذشته می‌توانند پس از بررسی‌های اولیه پزشکی و داشتن معیارهای مطالعه، کاندید دریافت واکسن اومیکرون شوند.

وی خاطرنشان کرد: در این مرحله ، واکسن به ۲۱۰ داوطلب تزریق خواهد شد و نتایج اولیه هم دو هفته بعد از دریافت دوز یادآور به سازمان غذا و دارو ارائه خواهد شد.

جلیلی تأکید کرد: محل انجام مطالعه نیز همانند سایر مطالعات کووایران برکت در هتل ارم تهران می‌باشد و نحوه ثبت‌نام داوطلبان نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

مدیرعامل کارخانه شفافارمد درخصوص آخرین آمار از تولید نخستین واکسن ایرانی کرونا نیز گفت: تاکنون حدود ۶۰ میلیون دوز واکسن کووایران برکت در خطوط تولیدی شفافارمد تولید شده است.

به گزارش فارس، با شیوع سویه اومیکرون و انتشار گزارشات علمی مبنی بر فرار این سویه از آنتی بادی‌های تولید شده توسط تمام واکسن‌های فعلی موجود در دنیا و کاهش تأثیر‌گذاری آن‌ها و توصیه سازمان بهداشت جهانی به تولیدکنندگان واکسن برای به روزرسانی واکسن‌ها ، گروه دارویی برکت و کارخانه شفافارمد تولید واکسن اختصاصی اومیکرون را یک ماه پس از شناسایی این ویروس در کشور به نتیجه رساند و مطالعه‌ واکسن را روی مدل حیوانی اجرا نمود که نتیجه مطالعات نشان‌دهنده خنثی سازی ۱۰۰٪ سویه‌ اومیکرون توسط واکسن جدید بود که گزارش آن بصورت پیش مقاله در سایت بیوارکایو منتشر گردید.

همچنین تولید انبوه واکسن «برکت پلاس» در کارخانه شفافارمد آغاز شده تا پس از پایان مطالعه بالینی انسانی و اخذ مجوزهای لازم ، در اختیار عموم مردم قرار گیرد.

 

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب