شما اینجا هستید

اسلایدر » افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان از شهریور اعمال و پرداخت می‌شود

به گزارش پایگاه خبری سرای امید، میرهاشم موسوی؛ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی امروز با حضور در یک تلویزیونی درباره جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح اظهار کرد: در این زمینه ابتدا باید از رئیس‌جمهور تشکر کنم که شخصاً نسبت به این موضوع ورود پیدا کرد و با دستور ویژه آقای رئیسی، این مسئله به سمتی رفت که به افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح انجامید.

وی تصریح کرد: بر همین اساس، حقوق بازنشستگان سایر سطوح بر مبنای مصوبه شورای عالی کار در سال جاری افزایش یافت که در همین خصوص حقوق این گروه از بازنشستگان ۳۸ درصدی بعلاوه عدد ۵۱۵ هزار تومان افزایش یافت و دغدغه بازنشستگان در این زمینه پاسخ داده شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به افزایش حقوق بازشتستگان حداقل‌بگیران و سایر سطوح در سال جاری گفت: افزایش ۵۷٫۴ درصدی برای حداقل بگیران بود و ۳۸ درصدی بعلاوه ۵۱۵ هزار تومان برای سایر سطوح، بی‌سابقه بوده است.

موسوی افزود: انشاءالله در شهریور ماه، احکام بازنشستگان سایر سطوح صادر و پرداخت حقوق این افراد نیز بر اساس احکام جدید خواهد بود.

وی تصریح کرد: بازنشستگان می‌توانند طی چند روز آینده احکام خود را در سیستم الکترونیکی سازمان تأمین اجتماعی مشاهده کنند و معوقات و مابه‌التفاوت افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح تأمین اجتماعی نیز پرداخت خواهد شد و از اول فروردین سال ۱۴۰۱ این افزایش اعمال خواهد شد اما برای پرداخت معوقات باید زمینه‌هایی فراهم شود و در ارتباط با مباحث مالی این مابه‌التفاوت جلساتی را با کانون بازنشستگان برگزار کرده‌ایم و این جزو تعهداتمان است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا می‌توانید زمانی برای پرداخت معوقات و مابه‌التفاوت افزایش ۳۸ درصدی بازنشستگان سایر سطوح اعلام کنید، گفت: تلاش می‌کنیم از این سهامی که از دولت می‌گیریم آن را تبدیل به نقدینگی  کنیم و پرداخت کنیم البته مدل‌هایی را نیز طراحی می‌کنیم و بازنشستگان نگران نباشند و ما تلاش خواهیم کرد در اسرع وقت این شرایط فراهم شود که پرداخت معوقات را انجام دهیم.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی همچنین به خدمات ارائه شده به زوج‌های نابارور اشاره و تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی در دولت سیزدهم در خصوص تحت پوشش قرار دادن خدمات به زوجین نابارور وارد شده است؛ بیش از ۳ میلیون زوجین نابارور در کشور داریم و خدمات این افراد بسیار گرانقیمت بود و عمدتا در این عرصه پرهزینه بوده است؛ تمام کسانی که به سازمان تامین اجتماعی مراجعه و پرونده تشکیل بدهند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند و تاکنون به ۹ هزار زوج نابارور خدمت‌رسانی شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب