شما اینجا هستید

اسلایدر » افتتاح مترو برج میلاد تا شهریور ماه

به گزارش سرای امید، علی امام مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در نشست خبری خود که صبح امروز ۹ تیرماه برگزار شد درباره اقدامات سال ۹۹ اظهار کرد: در سال ۹۸ از یک جهت سال ارزنده‌ای برای مترو بود، چراکه ۹ کیلومتر جنوبی با ۳ ایستگاه خط ۶ افتتاح شد.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) افزود: در ادامه سال در ۲ مرحله ۲ ایستگاه دیگر به خط ۶ اضافه شد و تاپایان سال ۵ ایستگاه از این خط افتتاح شد.

وی با بیان اینکه ۱۰ کیلومتر از خط ۶ با ۵ ایستگاه را در سال گذشته افتتاح کردیم گفت: خط ۷، ۸/۵ کیلومتر با ۳ ایستکاه وارد مدار شد و توفیق افتتاح ۳ ایستگاه را در ۶ ماهه دوم سال ۹۸ داشتیم.

امام بیان کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار بود که در ۶ ماه دوم ماهی ۱ ایستگاه افتتاح کنیم که به جهت مشکلات پیش آمده به ۳ ایستگاه محدود شدیم.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: نزدیک به ۶۴ کیلومتر خطوط نیمه تمام داریم که این خطوط حدود ۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌ است.

او بیان کرد: اولویت ما در سال جدید افتتاح ایستگاه‌های خطوط ۶ و ۷ است و در خط ۶، ۶ ایستگاه را می خواهیم با ۷ کیلومتر افتتاح کنیم.

امام ادامه داد: ۵ ایستگاه در خط ۷ و ۱ ایستگاه در خط ۳ را میخواهیم وارد مدار کنیم و این ۱۲ ایستگاه حداقل برنامه ما هست.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: در تیرماه ۲ رام قطار باقی مانده را وارد شبکه می کنیم و بهره برداری ۳ پست برق را نیز در برنامه امسال داریم.

امام بیان کرد: اوراق مشارکت سال ۹۷، ۱۳۰۰ میلیارد تومان بود که ۲ بانک عامل داشتیم.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: آخر تیرماه ۹۸ اوراق بانک صنعت و معدن واریز شد و آن ۹۱۰ میلیارد بانک آینده واریز نشده است.

او ادامه داد: نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان در ۲ هفته پیش وثیقه در اختیار بانک آینده قرار گرفت و ۱۴/۸ میلیارد تومان واریز شد.

امام بیان کرد: امیدواریم وثیقه بانکی و ضمانت نامه بانکی از سوی بانک شهر برای بانک آینده تسلیم شود.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه مترو با بیان اینکه امسال بودجه ما ۲۸۰۰ میلیارد تومان در شهرداری هست گفت: امیدواریم از ۲۸۰۰ میلیارد تومان ۵۰ درصد مبلغ را دریافت کنیم.

او گفت: با دریافت منابع، برنامه ما صورت میگیرد.

امام درباره توضیحات رییس شورای شهر مبنی بر افتتاح نشدن حتی ۱ کیلومتر تونل در ۳ سال اخیر گفت: ابتدای دوره جدید مدیریت شهری ، قرار شد خطوط قبلی را تکمیل کنیم و توقع شروع خط جدید بسیار به جا هست و ما آن را جدی گرفته ایم.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه افزود: ۴ خط و ۲ خط اکسپرس دیگر باید ساخته شود که منابع خود را لازم دارد و افتتاح هر خط بین ۱۰ تا ۲۰ میلیارد تومان هزینه دارد.

امام با بیان اینکه ساخت خط ۱۰ در اولویت است گفت: باید دنبال منابع جدید باشیم و در خط ۱۰ سرمایه گذاران متعددی اعلام آمادگی کرده اند.

امام بیان کرد: در ماه های آینده آمادگی آغاز احداث خط ۱۰ را داریم و این خط از بزرگراه بابایی شروع می شود و تا وردآورد ادامه دارد که ۴۲ کیلومتر است.

او گفت: شاید منظور رئیس شورای شهر افتتاح نشدن ۱ کیلومتر از خطوط جدید بوده‌ است.

امام درباره اولویت‌های اقتتاح ایستگاه ها گفت: اولویت اول مصوبات بالا دستی و طرح جامع است، اولویت اصلی ما برای افتتاح خطوط است.

امام گفت: در کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، قرار شد افتتاح خطوط انشعابی در دستور کار خود قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه افزود: دولت از چند جنبه موظف به کمک هست و هر سال این مقدار بودجه کمتر شده است.

او گفت: سال گذشته ۱۵ درصد سهم ما توسط دولت پرداخت شد.

امام در پاسخ به سوالی مبنی شایعات استعفای خود گفت: در واقع چون سال آخر مدیریت شهری هست، شایعاتی در زمینه های مختلف رخ داده و استعفا و جابجایی من شایعه هست.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه افزود: مترو پرند ۵۰ کیلومتر است و ۳۱ کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و استفاده زیادی از این خط نمی شود.

او گفت: اگر ۱۹ کیلومتر باقی مانده تکمیل شود، اتفاق خوبی برای شهروندان پرند رقم می خورد.

امام بیان کرد: حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای خط مترو پرند نیاز است و برنامه ریزی داریم که این خط افتتاح شود.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: در ۳ ماه اول سال حدود ۸۰ میلیارد تومان بودجه دریافت کردیم.

او بیان کرد: موضوع اوراق ۹۱۰ میلیارد که قرار است این ماه حل شود، موضوع بسیار خوبی است.

امام گفت: امیدواریم ایستگاه برج میلاد را در شهریور افتتاح کنیم که ایستگاه بسیار مهمی است.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه افزود : ورودی مستقل ایستگاه شهید نواب صفوی خط ۷ را نیز شهریور افتتاح می کنیم.

او ادامه داد: در خط ۷ ایستگاه برج میلاد، شهید محلاتی ، قیام و آهنگ امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

امام بیان کرد: ۴۹ درصد از سهام شرکت واگن سازی تهران برای ۲ شرکت چینی هست و سالهاست قطار‌های مترویی وارد شبکه می شود و ۳۰ درصد آن تولید داخل است.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: پیشنهاد داریم شرکتی ایجاد شود که سهام دار خارجی در آن نباشد.

او با بیان اینکه کار مترو خیلی جذابیتی برای سرمایه گذار ندارد گفت: ظرفیت مجتمع‌های ایستگاهی بسیار خوب است، همچنین واحد سرمایه گذاری را سال گذشته برای اولین بار در مترو افتتاح کردیم و سرمایه گذاری را در تاریخچه مترو نداشتیم.

امام در پاسخ به سوالی مبنی بر وارد شدن مترو به بورس گفت: شرط اول وارد شدن به بورس، سود ده بودن مترو هست و در حال حاضر مترو شرکتی سود ده نیست.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرای امید | سایت خبرهای خوب